Środa, 2024-05-01

Podsumowanie konkursu wiosenny kwiat

Wiosenny kwiat

Już kwiaty zakwitają

w  lasach, ogrodach i na łąkach

-mówią o tym, że nadszedł

czas WIOSNY i słonka!

Pod takim tytułem odbył się w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie konkurs plastyczny. Jego organizatorkami były nauczycielki Ewa Kapusta i Barbara Żurek. Polegał on na wykonaniu pracy przestrzennej dowolnego wiosennego kwiatka. To między innymi wiosenne kwiaty sprawiają, że z utęsknieniem czekamy na wiosnę. Uważane są za jedne z najpiękniejszych- może dlatego, że tak długo wyczekiwane. Zwiastunami są maleńkie białe przebiśniegi, ale jako pierwsze zakwitają też kolorowe krokusy, zawilce, sasanki, przylaszczki, pierwiosnki, stokrotki, szafirki, hiacynty,fiołki a trochę później żonkile i tulipany. Pojawiają się wierzbowe i leszczynowe bazie, kwiatki forsycji i pierwsze pąki na drzewach. W naszym przedszkolu „zakwitło” mnóstwo ślicznych, kolorowych wiosennych kwiatków wykonanych z bibuły, krepiny czy filcu. To prace konkursowe wykonane przez dzieci sprawiły, że wiosna już u nas zagościła. Trudnym więc zadaniem był wybór najpiękniejszych kwiatów . Wszystkie prace zostaną nagrodzone dyplomami a zwycięzcy otrzymają drobne upominki.

W kategorii 3-4 latki:

I miejsce: Julka Mieśniak, Karolinka Rajczewska i Olek Bugajski

II miejsce: Patrycja Rusek

III miejsce: Maja Bednarska

W kategorii 5-6 latki:

I miejsce: Mateusz Ślusarczyk, Sandra Topór, Tatiana Kukulska

II miejsce: Gabrysia Rusek, Przemek Czapla, Zuzia Zaród

IIImiejsce: Ula Biegacz, Oliwka Godek

Wyróżnienia:

Marysia Kogut, Madzia Garstka, Kuba Wąsala, Sandra Zasucha

Udział w konkursie:

Grzesiu i Bartek Wadowiec

Trzy wybrane prace zostały wysłane na ogólnopolski konkurs pod takim samym tytułem, którego organizatorem jest Przedszkole Miejskie z Sosnowca.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy a dorosłym dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

Rozstrzygnięcie konkursu ogólnopolskiego nastąpi 7 kwietnia 2014r. Mamy nadzieję, że prace naszych przedszkolaków zajmą miejsca wygrane, czego im życzymy!

Zapraszamy do udziału w dalszych konkursach przedszkolnych.

E. Kapusta i B. Żurek