Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.
28.01.2014 r. o godzinie 9.30 w Europejskim Centrum Bajki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt.

Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Zdzisława Belon, która serdecznie przywitała przybyłych gości.

Na program artystyczny składały się wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Było też wesoło i śmiesznie, zwłaszcza podczas żartobliwej piosenki o dziadku i jego rowerze, którą zainscenizowały grupy młodsze: „Krasnoludki” i „Muchomorki”. Poważnie zaś zrobiło się podczas inscenizacji pokazującej w jakich czasach żyli kiedyś nasi dziadkowie: bez komputerów, klocków lego- a jednak szczęśliwie! „Biedronki” i „Żabki” złożyły nawet życzenia swoim babciom rozpoczynające się na każdą literę alfabetu.

Piękne też były tańce przygotowane pod kierunkiem pani Joanny Wilk: poleczka „Miś z laleczką”, country „Mały skrawek nieba”, charleston „Pod łapą” oraz inscenizacja taneczna „Parasol dla kota”. Było kolorowo, miło i wzruszająco- czyli tak jak powinno!

Po zakończeniu części artystycznej, szanowni goście podziękowali brawami dzieciom za trud włożony w przygotowanie uroczystości, a następnie zostali zaproszeni na skromny poczęstunek. Wtedy to otrzymali od dzieci laurki i prezenty z podziękowaniami i buziaki, za to, że są z nami długie lata.

Gabriela Czechowska