Wigilia

będziemy ze sobą dzielili
opłatek, symbol miłości.”

SPOTKANIE WIGILIJNE

Jak co roku, zgodnie z podtrzymywaną od lat tradycją, 20 grudnia w naszym Przedszkolu odbyło się Spotkanie Wigilijne. Przybyli na nie zaproszeni goście: p. Edward Wojniak- Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz rodzice i wszyscy pracownicy naszej placówki.

W pierwszej części spotkania, pani dyrektor Zdzisława Belon przeczytała wszystkim zebranym słowa Ewangelii według Św. Łukasza a następnie złożyła świąteczne życzenia. Potem nadeszła pora wspólnego łamania się opłatkiem. To niezwykle wzruszający moment, który zapada przedszkolakom w pamięci na długie lata. I wreszcie czas wspólnego posiłku, na który składały się tradycyjne wigilijne potrawy. Na stole nakrytym białym obrusem nie zabrakło także słodkości. Przedszkole nadaje wielką rangę kultywowaniu tradycyjnych obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Jest to nie tylko wystawianie jasełek, kolędowanie ale także ubieranie grupowych choinek, wykonywanie stroików, ozdabianie przedszkola symbolami świątecznymi. Wigilia, w której tak aktywnie uczestniczą nawet najmłodsze dzieci jest ukoronowaniem wszystkich tych działań.

Gabriela Czechowska