Cała Polska Czyta Dzieciom

Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” zachęca rodziców, wychowawców i wszystkich dorosłych do codziennego co najmniej

20 - minutowego czytania dzieciom. Cele tej ogólnopolskiej kampanii realizowane są od wielu lat w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie. Co roku odbywają się konkursy i spotkania promujące czytanie. W przedszkolu czytają dzieciom nie tylko nauczycielki, ale także zapraszani goście i rodzice.

W listopadzie w ramach tej akcji przedszkolaki słuchały bajek czytanych przez pana Mariusza Maligę - nauczyciela muzyki oraz pana Stanisława Stańczyka

- dyrektora gimnazjum w Pacanowie. Spotkania takie będą cyklicznie kontynuowane.

Następnym naszym gościem będzie św. Mikołaj, który nie tylko przyniesie prezenty, ale również będzie czytał bajki dla dzieci.

Barbara Żurek