Jasełka w Samorządowym  Przedszkolu w Pacanowie

W dobrym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego częścią była historia o narodzeniu Pana Jezusa.

I dziś 20 grudnia ta właśnie opowieść została przedstawiona przez dzieci z Samorządowego Przedszkola w Pacanowie. Jasełka rozpoczęły się od powitania wszystkich przybyłych gości przez panią dyrektor Zdzisławę Belon po czym przedszkolaki rozpoczęły przedstawienie. Opowieść była wspaniałym przeżyciem dla dzieci jak i ich rodziców. Dzieci wcieliły się w postacie Maryi, Józefa, aniołów, Trzech króli, pastuszków, gwiazdeczek,krakowiaków odgrywając swoje role i uwidaczniając swoje predyspozycje aktorskie. Nieodłącznym elementem przedstawienia był taniec przez który dzieci oddały cześć Nowo Narodzonemu. Dzieci z grup starszych 5-6 lat zatańczyły zbójnickiego z ciupagami oraz krakowiaka, natomiast przedszkolaki z grup młodszych 3-4 latki pięknie zatańczyły dla dzieciątka taniec pastuszków i gwiazdeczek budząc wzruszenie wśród przybyłych gości. Podczas występu dzieci nie zabrakło również pięknych kolęd.

Na koniec uroczystości pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim rodzicom, przybyłym gościom, dzieciom i pracownikom życzenia świąteczne.

Dupońka Agniszka