Nowe przedszkole

NOWE PRZEDSZKOLE….coraz bliżej.

Nowe przedszkole w Pacanowie  na Radziwiłłówce pięknieje  każdego dnia.

Firma Budkom, która jest głównym wykonawcą wchodziła na plac budowy pod koniec 2017r.  Właśnie przed Bożym Narodzeniem 2017r. został wyburzony budynek starej szkoły, który ostatnio był siedzibą Urzędu Gminy. Od tej pory po krótkiej przerwie związanej z zimą realizowane są kolejne etapy inwestycji. Na dzień dzisiejszy(18.12.2018r) możemy zobaczyć już cały obiekt –jasna elewacja, brązowy dach, ogromne okna, budynek prezentuje się wspaniale i okazale. Wewnątrz trwają prace związane z układaniem płytek ,montowaniem podwieszanych sufitów, malowaniem ścian. Sale dydaktyczne i inne pomieszczenia nabierają barw. Podstawowym kolorem jest kolor waniliowy a w każdej sali wybrana ściana przedstawia „logo” grupy. I tak np. w „Biedronkach” wyrazistą czerwień mają ozdobić czarne” kropki”, „Żabki”-kolor zielony ,”Muchomorki „-nie może być inaczej jak czerwień i biel no i kolorowe „Krasnoludki. Są też sale dla grup, które jeszcze nie mają nazw ale piękny błękit w jednej z nich będzie być może dla „Niezapominajek czy „Smerfów. Słoneczna żółta sala już sama wskazuje na „Słoneczka”-ale to wszystko jeszcze przed nami. W łazienkach, które znajdują się obok każdej sali też widać już kolorowe elementy wzorów ułożonych z płytek. Kuchnia ,zaplecze  kuchenne ,zaplecze socjalne też  są w trakcie kolejnych etapów prac. Podobnie też w ogromnej sali rekreacyjnej oddzielonej od  korytarza mozaiką  z kolorowych szklanych pustaków. Dzięki temu korytarz zyskuje doświetlenie a jednocześnie bardzo fajną dekorację. Na zewnątrz też się dzieje! Plac  zabaw w trakcie montażu i grodzenia ozdobnym płotkiem-wesoły, kolorowy, atrakcyjny z nowoczesnymi  urządzeniami. Jak widać każdy kolejny dzień zbliża nasze dzieciaczki do wejścia w nowe progi przedszkola.

Barbara Żurek