PYSZNE I ZDROWE - KANAPKI KOLOROWE!

PYSZNE I ZDROWE

- KANAPKI KOLOROWE!

14 listopada 2018r. w grupie „Żabki” realizowane były  zajęcia w czasie których
dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania  śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji warzyw, owoców i soków.
Przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie  śniadanie. Pani Renatka – intendentka była odpowiedzialna za zorganizowanie produktów, bogatych w witaminy. Dzieci przygotowały pomysłowe kanapki. Do ich wykonania wykorzystały pieczywo, wędlinę, jajka, pomidory, ogórki i paprykę.  Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.
Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet  największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.

G.Czechowska