JESTEM  PRZEDSZKOLAKIEM !

Wielki dzień nas dzisiaj czeka

uroczyste PASOWANIE

oficjalnie każde dziecko

przedszkolakiem dziś zostanie.”

W życiu każdego nowo przyjętego przedszkolaka uroczystość pasowania to bardzo ważne wydarzenie. W Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie odbywa się tradycyjnie w październiku.  W tym roku  uroczystość ta odbyła się w Europejskim Centrum Bajki w dniu 25.10.2018r.

29 przedszkolaków z grup: Krasnoludki ,Muchomorki ,Biedronki i Żabki  ślubowało w obecności zaproszonych gości: Wójta Gminy Pacanów Pana Wiesława Skopa, Pana Roberta Gwoździa -radnego a jednocześnie redaktora naczelnego „Z życia gminy” , rodziców, dziadków i bliskich im osób a także pozostałych przedszkolaków z wychowawczyniami. Chociaż początki w przedszkolu bywają trudne to ta pierwsza ważna uroczystość jaką jest pasowanie na przedszkolaka zamyka etap adaptacji.

Po krótkim powitaniu przez panią dyrektor Zdzisławę Belon ,dzieci  w strojach prezentujących  przynależność do danej grupy przedstawiły krótki program artystyczny: wiersze, tańce i piosenki. Pierwszy występ na wielkiej scenie przed publicznością to także debiut dla dzieci, które rozpoczęły w tym roku edukację przedszkolną. Gromkie brawa oznaczały, że zaprezentowały się wspaniale. Następnie wszystkie dzieci poprosiły  panią dyrektor   o pasowanie. Poprzedziło je uroczyste przyrzeczenie i każdy nowy przedszkolak musiał przejść przez symboliczną „bramę przedszkola”.Pani dyrektor wymieniając imię dziecka dokonała „pasowania” wielką czarodziejską kredką wypowiadając słowa: ”Pasuję Cię na dzielnego i wesołego przedszkolaka”. To była   doniosła  chwila pełna  powagi i wzruszeń. Na znak i pamiątkę  przyjęcia do społeczności przedszkolnej każdy nowy przedszkolak otrzymał dyplom i słodki upominek.  Pan wójt Wiesław Skop podziękował dzieciom za występ, rodzicom pogratulował wspaniałych pociech wyrażając nadzieję, że kolejne uroczystości odbędą się w nowym przedszkolu.

Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców  i wszystkich zgromadzonych na tej uroczystości .

25 październik  2018r pozostanie na długo w pamięci  i na fotografiach przedszkolaków  Samorządowego Przedszkola w Pacanowie oraz ich rodziców i najbliższych.

Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania nabytych przez dwa miesiące uczęszczania do przedszkola umiejętności dzieci. Teraz każdy z nich z dumą może powiedzieć : jestem przedszkolakiem!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tej uroczystości .

Przedszkolakom  jeszcze raz gratulujemy- zostaliście członkami naszej wielkiej rodziny!

Życzymy samych pięknych  chwil i radości z pobytu w naszym przedszkolu!

Do wspomnień z tej uroczystości na pewno każdy wróci oglądając zdjęcia, które  przygotuje Pan Robert Gwóźdź.

Barbara Żurek

Zdjęcia na stronie:   http://pacanow.online/pasowanie-w-przedszkolu/