Teatrzyk "Kłopoty sroczki"

Teatr AR - TE

W dniu 17. 10. 2018 roku nasze przedszkole zamieniło się w TEATR! Odwiedzili nas aktorzy z Teatru Ar - Te z Krakowa i przedstawili nam bardzo mądrą bajkę o "Kłopotach Sroczki". Główna bohaterka miała wielkie kłopoty... Jak wiadomo, Sroka jest "kolekcjonerem" niezliczonej ilości błyskotek, dlatego padło na nią niesłuszne oskarżenie o kradzież złotego łańcuszka Sowy. Konsekwencją tego było wyrzucenie Sroki z lasu. Na szczęście wszystko się wyjaśniło - zwierzęta przeprosiły Sroczkę i pozwoliły jej wrócić do swojego domu, a w ramach przeprosin urządziły wielkie przyjęcie! Przygody leśnych zwierząt , które nie wiedziały, iż nie powinno się nikogo bezpodstawnie oskarżać i zbyt pochopnie oceniać, a także oskarżać nie mając ku temu dowodów bardzo się dzieciom podobały. Podczas przedstawienia dzieci świetnie nawiązały kontakt z aktorami i na pewno na zawsze zapamiętają morał z przedstawionej nam dziś bajki , że zawsze należy przyznać się do popełnionego błędu!

A.Dupońka