Środa, 2024-04-17

Imieniny: Anicety, Klary

Farmaceuta

POZNAJEMY ZAWÓD FARMACEUTY

Przedszkolaki bardzo chętnie poznają nowe zawody.

„ Żabki” w roku szkolnym 2018/19 będą kontynuować realizację dodatkowych zajęć, których celem będzie poznawanie ciekawych zawodów. 16 października  miały już okazję dowiedzieć się czegoś o pracy farmaceuty, ponieważ gościły w aptece w Pacanowie. Pani Ewa - farmaceutka w ciekawy sposób opowiedziała jak wygląda praca w aptece, mówiła także o tym, jak żyć zdrowo i unikać chorób.  Żabki natomiast zadziwiły mnie znajomością różnych leków. O dziwo, pierwszym rozpoznanym lekiem w aptecznej gablocie okazał się  lek na wątrobę!!! Później posypały się przykłady leków typowo na przeziębienie: pastylki do ssania, gdy boli gardło, tran „na zdrowie”, witaminy  i pyszny pulneo o smaku coli! Jednym słowem było wesoło!

Dzieci dowiedziały się także, że praca farmaceuty do łatwych nie należy, choćby ze względu na częsty kontakt z chorymi ludźmi, którzy przychodzą wykupić lekarstwa.

Na koniec spotkania przedszkolaki podziękowały  pani farmaceutce  za poświęcony czas!

Gabriela Czechowska