Ewakuacja - ćwiczenia

,,Ćwiczenia przeciwpożarowe w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie”.

W dniu 05. 10. 2018 roku o godzinie 11.00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia w zakresie sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji w których wzięło udział 80 stałych użytkowników obiektu w tym 68 dzieci .

O godzinie 11.00 ogłoszono trzykrotny alarm przy użyciu dzwonka elektrycznego. Ewakuacja została przeprowadzona zgodnie z zapisami zawartymi w ,, Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego”, podczas opuszczania budynku przedszkola dzieci były zdyscyplinowane , a w trakcie zbiórki przed przedszkolem dowódca jednostki ratowniczo- gaśniczej PSP w Busku-Zdroju przeprowadził rozmowę z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania się podczas ewakuacji. Ewakuacja przebiegła prawidłowo i zakończyła się o 11.15 , a dzieci wróciły do swoich sal.

A.Dupońka