Sałatka owocowa w wykonaniu Biedronek

W czwartek  4 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Realizując tygodniowy krąg tematyczny "Jabłka, śliwki i morele, w sadzie jest owoców wiele", dzieci z grupy „Biedronki” na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Wszyscy dokłądnie umyli rączki,   a następnie posegregowali umyte wcześniej  owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak dzieciaki przystąpły do krojenia.  Przyrządzanie sałatki  dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka  wyszła wspaniale, wszystim smakowała!

Image result for owoce