Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Przedstawienie teatralne "Kaczka cudaczka"

Dnia 25 września 2018r. dzieci z naszego przedszkola oglądały przedstawienie teatralne pt. "Kaczka cudazka" w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych  AR-TE

Bohaterką opowieści jest niezwykła Kaczka - Cudaczka. Do szopa - pracza idzie w sprawie wyprania piórek. Papuga - fryzjerka ma zmienić jej uczesanie na bardziej twarzowe. Kaczkę Cudaczkę boli głowa idzie więc do sowy - aptekarki. Wreszcie w swojej wędrówce trafia do gabinetu lekarskiego gdzie porad udziela doktor - dzięcioł. Lekarz proponuje kaczuszce, żeby postarała się być sobą, bo to najlepsza metoda na dobre samopoczucie.

Była to adaptacja sceniczna wiersza Jana Brzechwy "Kaczka Dziwaczka". Wyraziste postacie bohaterów, kolorowe stroje, barwna scenografia, to atuty bajki.