Dzień przedszkolaka

,,Święto przedszkolaka”

Dziś 20 – tego września przypada ,, Dzień przedszkolaka „. Z tej okazji wszystkie dzieci z przedszkola po pysznym śniadanku wyruszyły na wycieczkę do szkółki drzew i krzewów ozdobnych u państwa Słotów . Do szkółki dzieci pojechały autobusem , który również był atrakcją tej wycieczki. Na miejscu czekała na nas Pani Magdalena Słota właścicielka szkółki , która serdecznie powitała wszystkie dzieci i zaprosiła do zwiedzania. Na początku opowiedziała co zobaczą dzieci i to ,  że na końcu czeka na nich ,,SKARB” . Pani pokazywała i opowiadała o roślinach , które tu się znajdują , o tym jak pięknie zmieniają kolory jesienią na żółte , czerwone i w wielu odcieniach zieleni i złota . Dzieci mogły zobaczyć różne odmiany sosny , cisy , tuje , krzewy liściaste , ale także kwiaty : hortensje , hibiskusy i wiele wiele innych pięknych roślin . Na końcu pięknego ogrodu czekały na dzieci pyszności woda , ciastka i pyszne owocowe cukierki , ale to nie wszystkie atrakcje , bo na końcu pani Magdalena  zrobiła dla dzieci pokaz baniek mydlanych . Wycieczka dobiegła końca i wszystkie przedszkolaczki wsiadły do autobusu i wróciły do przedszkola , gdzie starsze grupy bawiły się na placu zabaw , natomiast maluszki bawiły się w swoich salach przy muzyce , po obiadku wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki.

A. Dupońka