Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju

WYCIECZKA DO KPP W BUSKU- ZDROJU

W piękny, poniedziałkowy ranek  17.09.2018r. dwie najstarsze grupy: „Żabki” i „Biedronki” z opiekunami udały się autokarem na pierwszą tego roku szkolnego wycieczkę! Ponieważ co roku, w połowie września realizujemy temat kompleksowy związany z ruchem ulicznym oraz zasadami bezpiecznego poruszania się po jezdni postanowiliśmy zrobić naszym przedszkolakom niespodziankę i zorganizować wycieczkę. Miejscem docelowym była zatem – Komenda Powiatowa Policji w Busku Zdroju. Radości było co nie miara, bo przecież  wycieczki lubią wszystkie dzieci.

Gdy dojechaliśmy na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, które w odstępie czasowym zwiedzały komendę policji.  Gdy jedna grupa zwiedzała, druga spacerowała alejkami parku zdrojowego. Przewodnikiem po parku była oczywiście pani dyrektor Zdzisława B., która pokazała dzieciom piękne lilie wodne i kolorowe kaczki pływające po zdrojowym stawie. Dużą atrakcją dla przedszkolaków były także  skaczące po drzewach wiewiórki.

Natomiast po komendzie oprowadzał nas rzecznik policji, sympatyczny pan Tomasz, który zaznajomił przedszkolaki z różnego rodzaju urządzeniami, służącymi do łączności, których było najwięcej w dyżurce. Dzieci dowiedziały się także, gdzie znajduje się areszt, ale najwięcej radości było jednak na parkingu policyjnym, gdzie dzieci poznały różnego rodzaju pojazdy: motor, auta i łódź. W nowoczesnym radiowozie każdy mógł trochę posiedzieć i o wszystko zapytać pana policjanta.

Potem w policyjnej świetlicy przyszedł czas na usystematyzowanie zdobytych wiadomości i na podziękowanie za udaną wizytę. Cel wycieczki został zrealizowany, a dzieci szczęśliwe wróciły do przedszkola.

G.Czechowska