Krasnoludki i Muchomorki w bajkowym ogrodzie

Krasnoludki i Muchomorki  w bajkowym ogrodzie.

W piękne słoneczne przedpołudnie 18 września najmłodsze przedszkolaki  3 i 4 latki z grup: Krasnoludki  i Muchomorki  wybrały się na spacer do ogrodu otaczającego Europejskie Centrum Bajki. Ponieważ Jesień jest już bardzo blisko poszliśmy szukać jej oznak. Jak się okazało, to w ogrodzie ECB wcale jej nie widać. Ogromne zielone trawy zakwitły pięknymi  pióropuszami. Przy alejkach wciąż  kwitną kolorowe begonie. Na drewnianej pergoli mogliśmy zobaczyć jeszcze kwiaty wisterii ,która tak naprawdę kwitnie w maju i czerwcu. Idąc dalej alejkami podziwialiśmy zielone krzewy i drzewa  wśród których ukryły się małe krasnoludki ,odwiedziliśmy też Czerwonego Kapturka ,zobaczyliśmy kręcące się  bajkowe  koło młyńskie  i wielkie muchomory, które „wyrosły” przy alejce. Tylko troszkę o zbliżającej się jesieni przypominają kwitnące fioletowe wrzosy. Jesienią dojrzewają owoce a my znaleźliśmy w zakątku ogrodu drzewo z małymi gruszeczkami, tylko okazało się, że wcale to nie jest grusza a wierzba! I jak tu zaprzeczyć ,że gruszki nie rosną na wierzbie? Kto nie wierzy niech odszuka w ogrodzie ECB to czarodziejskie drzewo, które bardzo podobało się maluchom. Zanim wróciliśmy do przedszkola oczywiście odwiedziliśmy domek z kozami, które smacznie zajadały świeżą trawę. To przypomniało nam że czas wracać na obiad. Ciekawe jak poradzi sobie Pani Jesień z taką ilością zieleni w ogrodzie przy Europejskim Centrum Bajki. Na pewno tam wrócimy zobaczyć jakie kolory  przyniesie!

Barbara  Żurek