„Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają nas.”

22 czerwca 2018r. odbyła się  nasza przedszkolna uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.
   Po powitaniu wszystkich dzieci, wychowawców, rodziców i opiekunów przez panią dyrektor Zdzisław Belon na scenie  ECB pojawiły się starszaki „Biedronki”, które pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Ewy Kapusty przygotowały krótki montaż słowno- muzyczny, w którym opowiedziały, jak spędzały czas w przedszkolu oraz czego się nauczyły. Najbardziej wzruszającym momentem było podziękowanie  za wspólne lata, opiekę i naukę pani dyrektor i wszystkim nauczycielkom. Nie obyło się także bez podziękowań za pyszne obiadki, ład i porządek w przedszkolu wszystkim niepedagogicznym pracownikom naszej placówki. Przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli absolwentom naszego przedszkola pamiątkowe, pięknie wydane książki.
 Następnie rozpoczął się występ 3- 4-5 latków, którzy  pożegnali swych starszych kolegów i koleżanki. Były wiersze i piosenki oraz wesołe, wakacyjne tańce.
     W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni rodzice i Dyrekcja przedszkola docenili ten wkład  gromkimi brawami.
Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i udzielali się bezinteresownie. Rodzice w podziękowaniu otrzymali dyplomy.
Po występach wróciliśmy do przedszkola, gdzie wszystkie dzieci żegnały się ze swoimi wychowawczyniami. Czekało tam na nie wiele niespodzianek: dyplomy, słodkości a także upominki w postaci pięknych książek.
Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.
Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu :-)

G.Czechowska