Muchomorki w Bibliotece

MUCHOMORKI  w bibliotece.

7 czerwca 2018r Muchomorki odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Pacanowie. Z radością powitały nas pani dyrektor Anna Szcześniak i …Wróżka. W tę rolę wcieliła się pani Justyna Rogala. Panie przygotowały dla przedszkolaków wiele atrakcji. Podczas prawie godzinnego spotkania dzieci bawiły się wspaniale jednocześnie ucząc się. Wróżka przeczytała opowiadanie „Wesoły Ryjek” z książki W.Widłaka a następnie poprosiła  dzieci o pomoc w odnalezieniu kuferka w którym zły czarodziej Kadabra pomieszał wszystkie bajki.  Kuferek był pełen zadań, które dotyczyły bajek, ich treści i tytułów oczywiście całkiem wymieszanych. Muchomorki świetnie poradziły sobie z zadaniami a to znaczy ,że znają doskonale wiele bajek. Były też zabawy ruchowe z chustą animacyjną: „Czerwony Kapturek”, zabawa z kolorami i zabawa z piłeczką. Dzieci mogły obejrzeć wiele książek i nawet niektórzy chcieli je zabrać, ale pani Ania wyjaśniła zasady korzystania z biblioteki i zaprosiła ponownie z rodzicami. Zachęcała do odwiedzania biblioteki gdzie oprócz książek są też gry planszowe, puzzle i komputery. Przedszkolaki otrzymały kolorowe zakładki i obiecały, że wrócą do tego magicznego miejsca. W imieniu Muchomorków i własnym  dziękuję paniom Ani i Justynie za zaproszenie , miłe, ciekawe i wesołe spędzenie czasu w bajkowej krainie książek.

Barbara  Żurek