Bibliotekarka

„Poznajemy zawody” – BIBLIOTEKARKA

04.06.2018 r. grupa „Żabki” udała się do Gminnej  Biblioteki Publicznej w Pacanowie, gdzie przywitały nas przemiłe panie: Ania i Justyna.  Celem spotkania było oczywiście zachęcenie dzieci do korzystania z zasobów biblioteki i wdrażanie do aktywnego czytelnictwa już od przedszkola. Jednak tym razem panie bibliotekarki pokazały dzieciom także inną stronę biblioteki, a mianowicie miejsca, gdzie można robić szereg kreatywnych czynności. Bowiem wiele z dzieci w czasie ferii, wakacji czy przerw świątecznych korzysta z uprzejmości pań bibliotekarek i spędza w bibliotece czas na robieniu wspaniałych rzeczy.

My dziś nie tylko poznaliśmy pracę bibliotekarki, ale też uczestniczyliśmy  w magicznych zajęciach polegających na eksperymentowaniu. Pani Justynka już na wstępie zapoznała dzieci z opowiadaniem A.Czylok – „ O białej krainie…” i tym samym wprowadziła nas w świat kolorów. Dzieci na podstawie opowiadania dowiedziały się jak powstały kolory. Później miały okazję obserwować i pomagać przy robieniu eksperymentów ( np. jak napompować balon bez użycia powietrza, obserwowaliśmy wędrującą wodę z jednego pojemniczka do drugiego, następnie ciecz nienewtonowską). Było super – ciekawie! Oczywiście wszystkie dzieci chciały być pomocnikami podczas przeprowadzania eksperymentów.  Jak widać, praca bibliotekarki to nie tylko zamiłowanie do czytania, ale też umiejętne zaszczepianie miłości do książek i do czytania już od najmłodszych lat. Ale nasze panie bibliotekarki potrafią to jak nikt!