Wmurowanie kamienia węgielnego

pod budowę nowego przedszkola

W sobotę 26 maja 2018r. został podpisany akt erekcyjny i wmurowany kamień węgielny pod budowę nowego  przedszkola, które powstaje na miejscu dawnego Urzędu Gminy. Prace już trwają, a budowa ma się zakończyć w 2019 roku. Będzie to przedszkole wygodne, przestrzenne, jasne i dostosowane do najnowszych edukacyjnych wymagań.

Na uroczystości powitaliśmy: posła  na Sejm RP Michała Cieślaka, radnego wojewódzkiego Mieczysława Sasa, Dyrektora Departamentu Organizacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Karola Klisia, radnych powiatowych Krzysztofa Eliasza, Jerzego Kordosa i Roberta Gwoździa,  przedstawicieli mediów regionalnych, nauczycieli, dyrektorów placówek oświatowych z terenu naszej gminy oraz  dzieci z Samorządowego  Przedszkola w Pacanowie wraz z rodzicami.

Uroczystość wbudowania kamienia węgielnego uświetniły najpierw występy przedszkolaków, które odbyły się w budynku ECB.  Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a potem zaprezentowały swoje taneczne umiejętności. W krótkich słowach podziękowały za budujące się przedszkole. Następnie spacerkiem wszyscy wyruszyli na plac budowy. Na miejscu pani Ewa Nowak, nauczycielka z naszego przedszkola odczytała treść aktu erekcyjnego, a następnie  pod dokumentem stwierdzającym początek budowy podpisy złożyła wyznaczona delegacja. Proboszcz ks. Leszek Domagała poświęcił mury powstającego przedszkola.

Podpisany akt erekcyjny został zwinięty i umieszczony w tubie wraz z rysunkami dzieci, zdjęciami całej społeczności przedszkolnej,  monetami,  łyżką - symbolizującą pyszne, przedszkolne obiadki,  a nawet papierowym, wiosennym bukiecikiem - po czym został wmurowany w ścianę nowego budynku przedszkola. Nad organizacyjnym przebiegiem tej uroczystości czuwała pani dyrektor Zdzisława Belon, która z pomocą wszystkich swoich pracowników zadbała o każdy szczegół!

Nowe przedszkole to spełnienie marzeń dzieci, rodziców i nauczycieli. Wszystkie przedszkolaki będą trzymać kciuki, żeby wszystko się udało i aby wykonawcy mogli zrealizować projekt w wyznaczonym terminie.