KONKURS RECYTATORSKI

„STROFY DLA OJCZYZNY”

13 kwietnia w naszej placówce, odbył się etap przedszkolny XV „Małego” Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pt:. „Strofy dla Ojczyzny”. Brało w nim udział  14 najlepszych recytatorów wybranych przez swoich wychowawców w eliminacjach grupowych.

Dzieci pięknie recytowały przygotowane utwory literackie, wykazały się dużą odwagą pokonując swoją nieśmiałość. W tym roku tematyka recytowanych utworów dotyczyła Ojczyzny . Posłuchaliśmy utworów związanych z naszym krajem, polskimi obyczajami oraz o największych i najpiękniejszych miastach. Do gminnego etapu konkursu, który odbędzie się w SP im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie  zakwalifikowały się następujące dzieci:

Amelia Węzioł – Kapała   (I miejsce)

Oliwia Sikora   (II miejsce)

Norbert Wojtyś, Dorota Górnicz   ( III miejsce)

Wszyscy mali artyści otrzymali piękne nagrody książkowe oraz dyplomy. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców za włożoną pracę i zaangażowanie. Gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy serdecznie za rok.

Gabriela Czechowska