Muzyk

„Poznajemy zawody” – MUZYK

W związku z tym, że 20 marca  odbył się przedszkolny  koncert  kameralny w wykonaniu muzyków z Kielc – to nadarzyła się okazja do poznania kolejnego zawodu, a mianowicie muzyka.
Proponowane przez Filharmonię Świętokrzyską   zajęcia -  to swoiste zajęcia  muzyczne, prowadzone przez doświadczonych prelegentów, z programem specjalnie opracowanym i dostosowanym do możliwości percepcyjnych przedszkolaków. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat  instrumentów, które były głównymi bohaterami tego spotkania: akordeonu i skrzypiec. Muzycy zapoznali dzieci z popularnymi polskimi tańcami: kujawiakiem, krakowiakiem i oberkiem. Dowiedzieliśmy się także, że skoczna polka wcale nie pochodzi z Polski, ale z Czech.

Spotkanie było udane, upłynęło w miłym, ludowym klimacie.

G.Czechowska