Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Filharmonia

Koncert Filharmonii Świętokrzyskiej

20 marca  odbył się przedszkolny  koncert  kameralny dla dzieci w wykonaniu muzyków z Kielc.
Proponowane przez Filharmonię Świętokrzyską   zajęcia -  to swoiste zajęcia  muzyczne, prowadzone przez doświadczonych prelegentów, z programem specjalnie opracowanym i dostosowanym do możliwości percepcyjnych przedszkolaków.

Temat marcowego spotkania brzmiał  – „SOLO I W DUECIE”.
Każdy przedszkolak wie, co to wieś, ale nie każdy zna jej muzykę. Od teraz będzie już inaczej, bo zgrany duet – skrzypce i akordeon, porwał dzieci do tańca i zabawy w ludowym stylu. Dzieci poznały najpopularniejsze polskie tańce: krakowiaka, kujawiaka i oberka, taniec pochodzący z Czech, czyli polkę oraz węgierskiego czardasza. Poznaliśmy wiele ciekawostek  na temat akordeonu i skrzypiec. Było wesoło i miło. Dzieci nie tylko słuchały prezentowanych utworów, ale też troszkę potańczyły.

G.Czechowska