Wizyta w Urzędzie Gminy

WIZYTA W URZĘDZIE GMINY

05.03.2018 r. przedstawiciele dwóch najstarszych grup: „Biedronek” i „Żabek” wraz z wychowawczyniami i panią dyrektor Z.Belon udali się do siedziby Urzędu Gminy w Pacanowie. Odbyło się tam bardzo ważne spotkanie, nie tylko z przedstawicielami władz samorządowych, panem Wójtem, ale głównie z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego – Adamem Jarubasem. Bowiem w tym dniu odbyło się podpisanie umowy w sprawie projektu: „AKADEMIA MALUCHA”, który będzie realizowany już w nowo wybudowanym przedszkolu. Głównym celem tego projektu będzie wzrost dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej dla dzieci w wieku od 3-6 lat w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie. Główne działania przewidziane w projekcie to zajęcia realizowane w ramach Podstawy Programowej oraz wiele atrakcyjnych zajęć dodatkowych.
Zanim doszło do podpisania tej ważnej umowy pan Marszałek oraz wszyscy zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć krótki program artystyczny w wykonaniu naszych przedszkolaków. Dzieci najpierw powitały pana Marszałka, a potem za pomocą wierszy i piosenek opowiedziały, co pięknego i dla nich ważnego będzie w nowym przedszkolu. Nie od dziś wiadomo, że „przedszkole, to drugi dom”. Dwa tańce wyćwiczone pod okiem pani J.Białej - Wilk uświetniły zaprezentowany program artystyczny.
Następnie doszło do podpisania umowy, składnia gratulacji i podziękowań. Nasza pani dyrektor opowiedziała, na jakie zajęcia i atrakcje będą mogły liczyć dzieci w nowym przedszkolu.
Wróciliśmy do przedszkola trochę zmęczeni, ale też dumni, że braliśmy udział w tak ważnym wydarzeniu. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na nowe przedszkole i wiele ciekawych zajęć !!!