JASEŁKA

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.

To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest wspólne kolędowanie. Dzieci z  Samorządowego Przedszkola w Pacanowie  21 grudnia 2017r. zaprosiły swoich najbliższych na „Jasełka”. W przygotowaniach do uroczystości brali również udział rodzice, którzy przygotowali dla swoich dzieci piękne stroje.

Na scenie ECB  nie zabrakło  aniołów, pasterzy: z lampionami, owieczkami i podarkami,  a  także Trzech Królów. Występy w wykonaniu najmłodszych wprawiły zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomiły, dlaczego co roku, z niecierpliwością czekamy właśnie na te święta. W Jasełka zostały zaangażowane wszystkie przedszkolaki: najmłodsze wcieliły się w role pastuszków i gwiazdeczek, starsze - były aniołami, królami, gospodarzami. W roli Maryi wystąpiła Kinga K. Józefem był - Adaś S. Obydwoje z najstarszej grupy - „Biedronki”.  Dzieci z wielkim zaangażowaniem odgrywały swoje role, pięknie śpiewały  i tańczyły. Nastrój świąteczny poczuli wszyscy widzowie.

Po części artystycznej  pani dyrektor Z. Belon złożyła wszystkim dzieciom i rodzicom życzenia świąteczno – noworoczne.

G.Czechowska