Wycieczka do Fabryki Bombek

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

W STASZOWIE

Każdego roku w podniosłej atmosferze rodzinnej wieszamy kolorowe ozdoby na świątecznym drzewku. Dzieci z naszego przedszkola 30.11.2017 r.  miały okazję osobiście uczestniczyć w procesie produkcji ozdób choinkowych podczas wycieczki do Fabryki Bombek w Staszowie.

Bardzo miła pani przewodnik oprowadzając nas po zakładzie wprowadzała przedszkolaków w tajniki produkcji bajecznie kolorowych bombek. Zwiedzanie zaczęliśmy od dmuchalni szkła, gdzie powstają te niezwykłe cudeńka. Kolejnym pomieszczeniem, do którego zostaliśmy zaproszeni to miejsce, gdzie bombki są srebrzone. Mają tam też swoistą szkołę przetrwania - kilkuminutowe wytrząsanie, aby sreberko równo się rozłożyło. Potem już tylko kąpiel i do suszenia.

Ostatnim etapem naszego zwiedzania była pracownia zdobienia bombek. Panie malarki z niezwykłą precyzją wyczarowywały przeróżne wzory ozdobione barwnym brokatem, koralikami, cekinami i innymi niezwykłymi ozdobami tworzącymi ze szklanych kulek prawdziwe dzieła sztuki.

A potem upragniona frajda. Każde z dzieci mogło wybrać jeden kolor bombeczki i własnoręcznie ją ozdobić. Ale była zabawa. Troszkę grubszymi niż Panie pędzlami, dzieci nanosiły na szkło specjalny klej tworząc swoje wymarzone wzorki, po czym obsypywały różnymi kolorami brokatu. Zapakowane w pudełeczka i podpisane bombki dzieci przywiozły ze sobą do przedszkola. Będą piękną ozdobą świątecznego drzewka.

G.Czechowska