PIELĘGNIARKA

24 listopada przyszedł czas na poznanie kolejnego zawodu. Tym razem była to pielęgniarka, gdyż właśnie realizowaliśmy zagadnienia związane ze sposobami dbania o zdrowie. Mieliśmy też szczęście bowiem mama naszej Zosi- pani Marta Wojtyś, jest  pielęgniarką i pracuje w Ośrodku Zdrowia w Pacanowie.

Pani Marta wspaniale przygotowana w różnego rodzaju pomoce przybyła na spotkanie z naszą grupą. Pokazała sposób zakładania opatrunków i bandażowania skaleczonej ręki. Opowiedziała o swojej pracy, zmierzyła ciśnienie chętnym dzieciom, pokazała szereg przedmiotów: strzykawki, opatrunki, szpatułki, a nawet wenflon. Dzieci otrzymały także maseczki ochronne, w których pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

Okazało się, że praca pielęgniarki jest niezwykle trudna i wymaga dużego opanowania i odwagi.

Z panią Martą umówiliśmy się jeszcze na jedno spotkanie, tym razem dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Już nie możemy się doczekać !!!

G.Czechowska