Święto Pluszowego Misia

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Puchatek – wszystkie misie obchodzą swoje święto.
Ponieważ w tym roku święto to wypadło w sobotę, u nas w piątek 24 listopada dzieci przybyły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami, które były honorowymi gośćmi. Zasiadły one na specjalnie przygotowanym miejscu dla misiaczków, czekając cierpliwie na przebieg wydarzeń.
Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Następnie dzieci obejrzały projekcję popularnej bajki „Miś Uszatek”. Kolejnym punktem spotkania była gimnastyka z misiem, zabawy z chustą animacyjną, zabawy przy piosenkach oraz słuchanie wierszy o misiach. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości.
   Miś jest bowiem bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

G.Czechowska