„Dziś jest nasze pasowanie, są tu nasze drogie Panie

Już od dzisiaj przyrzekamy, że przedszkole pokochamy!

Co dzień bawić się będziemy i jedzonko ładnie zjemy.

A uśmiechem przywitamy, przychodzące po nas Mamy!”

w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie

Dnia 27 października 2017r.  w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Bohaterami spotkania były dzieci  z grupy I „Biedronki”, grupy II „ Żabki”, grupy III „Krasnoludki” oraz grupy IV „Muchomorki”- które we wrześniu pierwszy raz przekroczyły przedszkolne progi. W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice oraz goście -  przewodniczący Rady Gminy w Pacanowie, pan J. Nowicki oraz radny pan M. Wojtyś. Natomiast profesjonalnym fotografem w tym uroczystym dniu był pan Robert Gwóźdź.

Po powitaniu dzieci oraz przybyłych gości przez panią dyrektor Zdzisławę Belon, dzieci zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Wszystkie przedszkolaki występując przed tak wielką publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą.

Puntem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie. Po jego złożeniu pani dyrektor  dokonała pasowania używając pięknego, magicznego ołówka. Zaś  przejście przez przygotowaną specjalnie do tego celu bramkę kończyło proces stawania się najprawdziwszym przedszkolakiem.

Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia, a w salach czekały na nie słodkie  niespodzianki.
Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały także dyplomy i kolorowe opaski na główki.

Dzień minął nam miło i sympatycznie, będziemy go długo wspominać dzięki licznym zdjęciom, do których dzieci chętnie pozowały. Na koniec uroczystości Pani dyrektor złożyła podziękowania przybyłym gościom oraz Radzie Rodziców za przygotowanie poczęstunku, natomiast nowo pasowanym przedszkolakom życzyła wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu!

G.Czechowska