DZIEŃ NAUCZYCIELA

„Nasza Pani jest kochana, zawsze ma dla dzieci czas,
zwykle pani śpiewa dla nas, ale dziś posłucha nas…”

DZIEŃ NAUCZYCIELA
w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie

14 października - Święto Edukacji Narodowej to szczególny dzień dla wszystkich nauczycieli. W naszym przedszkolu świętowaliśmy nieco wcześniej, bo 12 października.
W ten niezwykły dzień dzieci poprzez tańce, śpiewy i wiersze wyraziły płynącą prosto z serca swoją wdzięczność wychowawcom i opiekunom za miłość, serce, opiekę i trud włożony w ich wychowanie i edukację. Każde słowo wypowiedziane przez „małych artystów” wzbudzało zachwyt i wzruszenie na twarzach zgromadzonych gości.
Nie od dziś wiadomo, że przedszkole to drugi dom, a nauczyciel to niezwykle ważna osoba w życiu, szczególnie małych dzieci – to opiekun, przewodnik i autorytet. Bycie nauczycielem przedszkola jest nie tylko zawodem, ale także odpowiedzialną misją. Świadomy nauczyciel każde dziecko musi traktować jako to jedyne, najważniejsze i niepowtarzalne, musi umieć słuchać. Zatem nic dziwnego w tym, że nawet okolicznościowe wiersze dopasowane były do charakterów i sprawowanych czynności przez poszczególne nauczycielki. Symboliczna róża wręczona każdej z pań była ukoronowaniem wyrecytowanych życzeń. Natomiast żwawy taniec „Wiewióreczka ” wprawił wszystkich w wesoły nastrój. Następnie odbyło się podsumowanie przedszkolnego konkursu pt.: „Portret mojej pani” w którym wzięło udział wielu przedszkolaków. Prace były piękne. Każda z pań miała po kilka portretów, które na pewno zatrzyma na pamiątkę. Oczywiście wszystkie prace zostały nagrodzone. Na koniec pani dyrektor Z. Belon podziękowała wszystkim dzieciom za piękną inscenizację i złożyła nauczycielom życzenia z okazji ich święta. Miło i sympatycznie spędziliśmy ten dzień.