Wtorek, 2024-04-16

Wycieczka do Szczucina

WYCIECZKA DO SZCZUCINA
MUZEUM DROGOWNICTWA

Dzień 05.10.2017r. był  bardzo oczekiwany przez przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Pacanowie, ponieważ zaplanowaliśmy w tym terminie wycieczkę do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie.  Wybrały się na nią dwie najstarsze grupy: „Biedronki”  i „Żabki”.
 Pogoda nam dopisała, dobre humory też. Kiedy dotarliśmy na miejsce czekali już na nas przewodnicy,  którzy w bardzo ciekawy sposób opowiadali nam o tym wyjątkowym  muzeum. Znajduje się tutaj bowiem największy, liczący się na świecie zbiór zabytkowych maszyn drogowych, projekty dróg i mostów, dokumenty z XIX i XX wieku oraz pamiątki drogownictwa. Placówka ta utrzymywana jest i objęta opieką przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.
Nasza wizyta zaczęła się od obejrzenia  bajek edukacyjnych dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach. Jednak największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się skansen maszyn drogowych, gdzie znajduje się ponad 80 eksponatów. Chłopcy byli szczególnie zainteresowani wszelkiego rodzaju pojazdami.  Ale wszyscy chętnie pozowali do zdjęć.
Wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe odblaski przypominające popularne kamizelki. Posłużą one przedszkolakom na następnych wycieczkach  zapewniając im bezpieczeństwo.  Wycieczka była udana, dzieci zadowolone wróciły do przedszkola na pyszny obiadek.

G.Czechowska