Spotkanie z policjantem

„ Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc (…)”

Spotkanie z policjantem

Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Starszaki wychodziły już  na spacery ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliżu. Najwięcej jednak o ruchu drogowym wie pan policjant.

W środę 20.09.2017 r. zaprosiliśmy więc do naszego przedszkola pana dzielnicowego Dariusza Rasałę. Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest jego praca, jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku. Przedszkolaki mogły też zobaczyć, jak wygląda strój policjanta.

Dzieci zadawały panu policjantowi ciekawe pytania, a potem pozowały do pamiątkowych zdjęć!

Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci!