Dzisiaj jest dzień ważny, wszyscy o tym wiemy,
 Bo my „sześciolatki” do szkoły idziemy.
 Żegnamy przedszkole i dobre w nim chwile ,
 Kiedy na zabawie dni mijały mile.”

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

Piątkowy ranek, 23 czerwca 2017 r. był bardzo ważny dla wszystkich przedszkolaków, a w szczególności dla starszaków. W tym dniu bowiem nasi koledzy i koleżanki z grupy „ŻABKI“ i czworo starszaków z grupy „BIEDRONKI” pożegnali się z przedszkolem. Uroczystość rozpoczęła się w sali widowiskowej ECB  w obecności wszystkich zaproszonych gości. Po powitaniu zebranych przez panią dyrektor Zdzisławę Belon na scenie pojawiły się najważniejsze osoby tego dnia, czyli najstarsze przedszkolaki wraz z młodszymi kolegami, którzy ich pięknie pożegnali.

Starszaki  pięknie recytowali wierszyki, w których wspominali swoje pierwsze dni w przedszkolu, wspólne zabawy i wszystkie uroczystości i ważne, przedszkolne wydarzenia. Nie zabrakło również wesołych piosenek o czasie spędzonym w przedszkolu i o szkole, w której czekają na nich nowe obowiązki. Na zakończenie występów dzieci podziękowały pani dyrektor oraz paniom wychowawczyniom i wszystkim pracownikom przedszkola za każdą wspólnie spędzoną chwilę. Był to bardzo wzruszający moment i w niejednym oku zakręciła  się łza.
Po części artystycznej nadszedł czas na upominki. Każdy ze starszaków otrzymał m.in. dyplom ukończenia przedszkola, słodkości oraz piórniki ufundowane i wręczone przez Radę Rodziców. Wszyscy oglądali prezenty z wielką radością i wypiekami na twarzach. Następnie, pani dyrektor złożyła podziękowania wszystkim nauczycielom za przykładną pracę, realizację dodatkowych programów i przedsięwzięć dziękując jednocześnie za opiekę nad  dziećmi oraz trud włożony w ich wychowanie. Pamiątkowymi dyplomami zostali także nagrodzeni rodzice, na których pomoc mogliśmy liczyć przez cały rok.  Dzień ten pozostanie w naszej pamięci i będziemy mogli go przywoływać patrząc na piękne zdjęcia, których nie zabrakło podczas tej uroczystości.

Gabriela Czechowska