Dzień dziecka

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

„ Każdy przedszkolak ci to powie – sport to zdrowie”. Takim okrzykiem rozpoczął się Dzień Dziecka w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie. Wszystkie dzieci zebrały się na placu przedszkolnym, by wspólnie świętować.  Następnie przedszkolaki z poszczególnych grup wiekowych przystąpiły do rozgrywek sportowych. A konkurencje były różne: rzucanie do celu, przejście przez tunel, bieg z woreczkiem na głowie, zakładanie kółek ringo na pachołki. Emocje były jak na prawdziwym stadionie, zwłaszcza podczas wyścigów!  Po takim wysiłku fizycznym dzieci otrzymały słodką, ale zdrową  nagrodę – owoce.

Niespodzianką okazał się też tego dnia pyszny obiad, który składał się z ulubionej zupy wszystkich przedszkolaków, czyli pomidorowej i pizzy na drugie danie, którą zasponsorowali państwo Grusieccy, właściciele restauracji - „Bajkowa”. Szczęścia dopełniły jajka niespodzianki, czekoladki i soczki, które dzieci zabrały do domu. Każdy przedszkolak wyszedł z przedszkola zadowolony! Jak święto – to święto!

W imieniu wszystkich dzieci dziękujemy państwu Grusieckim za pyszną niespodziankę.

Gabriela Czechowska