Spacer

KRASNOLUDKI  I  MUCHOMORKI w zaczarowanym ogrodzie.

15 maj nazywany często „zimą Zośką” okazał się pięknym, słonecznym i bardzo ciepłym dniem. Długo czekaliśmy na taką pogodę aby wybrać się na wiosenny spacer. Po zajęciach w przedszkolu udaliśmy się do ogrodu Europejskiego Centrum Bajki. Już od wejścia  zrobiło się nam weselej, bo kolorowe tulipany w blasku słońca wyglądały przepięknie. W dalszej części ogrodu było ich jeszcze więcej i innych kolorowych kwiatów i krzewów, które zdołały uchronić się przed wiosennymi przymrozkami. Przechodziliśmy obok kwitnących już krzaczków truskawek – to część „ogrodu smaku”, alejkami wędrowaliśmy wśród zieleni  a przechodząc przez drewniany mostek obserwowaliśmy  strumyczek z  płynącą do stawu wodą. Wracając nie mogliśmy ominąć drewnianego domku w którym mieszkają: mama ,tata i dzieci czyli kozia rodzinka. Wiele radości sprawiło dzieciom przyglądanie się zabawom małych koźląt. Po tym uroczym spacerku wróciliśmy na obiad do przedszkola ale do „zaczarowanego ogrodu” na pewno wybierzemy się jeszcze, bo tam z każdym dniem zmieniają się kolory i zapachy wciąż rozwijających się i kwitnących nowych roślin. Będziemy podziwiać te „ogrodowe czary”!

Barbara Żurek