Przygoda niegrzecznej żabki- przedstawienie

„PRZYGODA NIEGRZECZNEJ ŻABKI”

27.04.2017 r. w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie odbyło się przedstawienie, w pięknej, wiosennej scenerii  pt.: „Przygoda niegrzecznej żabki” - przygotowane pod kierunkiem p. Darii Nawrot.

Inscenizacja podsumowała tygodniowy temat kompleksowy, związany z teatrem, jaki realizowały przedszkolaki. Mali aktorzy sami przekonali się ile trzeba włożyć pracy i wysiłku, aby przygotować widowisko teatralne. Pamięciowe opanowanie tekstów, zapamiętanie kolejności występowania, opracowanie muzyczne i ruchowe piosenek to nie lada wyczyn!

W przedstawieniu pojawiły się : „niegrzeczna żabka”( która wyruszyła w świat i przysporzyła wiele zmartwień innym żabkom ), bociany, pszczółka, żuczek oraz narrator. Tytułowa bohaterka, „niecnota jedna i szelma” zrozumiała na końcu, iż nie wolno wyruszać w wędrówkę  bez zgody mamy oraz że samemu smutno jest tułać się po świecie. Otrzymane brawa oznaczały pozytywny odbiór przedstawienia. Aktorzy i główny reżyser przedstawienia mogą być z siebie dumni.

Gabriela Czechowska