Przedszkolny konkurs recytatorski

KONKURS RECYTATORSKI

12.04.2017r. odbył się  przedszkolny etap konkursu recytatorskiego

pt.:  „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”. Była to już XIV edycja konkursu recytatorskiego, jaki organizuje co roku Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku Zdroju dla najmłodszych. Celem konkursu jest popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności, podnoszenie kompetencji językowych dzieci oraz kształcenie odwagi i śmiałości.

Konkurs składa się z trzech etapów: przedszkolnego / szkolnego, gminnego i powiatowego.

W naszych przedszkolnych eliminacjach  tegoż konkursu wzięło ośmioro sześciolatków. Tematyka recytowanych wierszy dotyczyła zdrowia, aktywnego sposobu spędzania czasu, odpowiedniego odżywiania. Są to bowiem „składniki” dobrego samopoczucia i zdrowia.

Dzieci zaprezentowały wspaniale przygotowane utwory, niemniej jednak do dalszego etapu, tym razem gminnego, zakwalifikowało się czworo z nich:

I miejsce – FILIP SŁOTA

II miejsce – KONRAD IWAN

JULIA POLNIAK

III miejsce – MARIA KACZMARCZYK

Wszystkim dzielnym i odważnym recytatorom gratulujemy i dziękujemy za staranne, pamięciowe opanowanie tekstu, odpowiednią postawę recytatorską  i wspaniałe wrażenia estetyczne !

G.Czechowska