Wizyta w Bibliotece

CZYTANIE – MĄDRA  RZECZ!

Korzystając z zaproszenia pani dyrektor Anny Szcześniak 4 i 5 kwietnia 2017r przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Pacanowie odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Pacanowie. Spotkanie odbyło się z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i urodzin H.Ch. Andersena. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania „Dylematy Zuzi” z książki „Zuzia na tropie dobrych wróżek” A. Potyry ,odgadywały zagadki  słowne dotyczące postaci z różnych bajek, zagadki obrazkowe z baśni Andersena, były też zabawy: ”Prawda-fałsz” oraz zabawa w poszukiwanie skarbu . Odnaleziony skarb w postaci szkatułki zawierał list z radami jak należy postępować z książką. Dzieci oglądały też książeczki znajdujące się w bibliotece i obiecały, że wrócą z osobą dorosłą aby móc je wypożyczyć. Na zakończenie wszyscy dostali kalendarzyki i zakładki z fundacji „ Cała Polska Czyta Dzieciom”. Dziękujemy Paniom bibliotekarkom za miłe i ciekawe spotkanie.

Barbara Żurek