JASEŁKA

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.

21 grudnia 2016r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną oraz rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci.     Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami i pastuszkami, które śpiewały kolędy i  pastorałki. Do szopki, tradycyjnie, przybyli Trzej Królowie z darami.  Natomiast pastuszkowie wykonali  taniec z ciupagami dla nowonarodzonego Jezuska. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek różnych wykonawców. Na koniec uroczystości pani dyrektor, Zdzisława Belon, złożyła wszystkim dzieciom, gościom oraz pracownikom przedszkola piękne, świąteczne życzenia.

Gabriela Czechowska