Mikołaj

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przedszkolaki  przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj.  Uczymy się wierszy i piosenek  na przybycie tak ważnego gościa.

09.12.2016 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.  Ale najpierw zjawili się aktorzy z Agencji Artystycznej „ Patigo” z Kielc, którzy wesołym przedstawieniem pt.: „Gdzie Diabeł nie może, tam Anioł pomoże” wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Przygody i przepychanki słowne Diabła i Anioła wywoływały salwy śmiechu! Na koniec przedstawienia wszystkie dzieci wraz z aktorami przywołały Mikołaja piosenką, który  wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent. A prezenty były wspaniałe! Królowały zabawki, ale również książki, kredki  no i przede wszystkim słodycze.  Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą  pamiątką tego spotkania. W tym dniu  odwiedził nas  także Kubuś Kozioł ze swoją mamą, który po ciężkiej chorobie, odwiedził swoich kolegów i koleżanki z którymi w minionym roku szkolnym uczęszczał do grupy. Wszystkie przedszkolaki i nauczyciele trzymają za niego kciuki i życzą zdrowia.

Gabriela Czechowska