Wycieczka do Fabryki Bombek

FABRYKA BOMBEK

28.11.2016 r. odbyła się wycieczka do Fabryki Bombek  w Staszowie.  Przedszkolaki mogły obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych i zobaczyły jak powstają bombki.  Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek w pierwszym etapie dzieci zostały zapoznane z procesem dmuchania bombek, a następnie  z etapem „srebrzenia” , gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych etapów. Potem udaliśmy się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Tam powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Na pamiątkę pobytu, każde dziecko otrzymało bombkę własnoręcznie ozdobioną podczas warsztatów. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w  świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem dzieci ozdobią choinki własnoręcznie zdobionymi bombkami.  To była naprawdę udana wycieczka!

GABRIELA CZECHOWSKA