Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

SMACZNIE, ZDROWO I NA TALERZU KOLOROWO !

Pod koniec listopada, zgodnie z tematem kompleksowym, dotyczącym zdrowia, propagowaliśmy w naszym przedszkolu prawidłowe odżywianie się. Dlatego też,  dzieci z najstarszych grup podjęły wielkie wyzwanie, robiąc smaczne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe kanapki. Zanim jednak do tego przystąpiły dowiedziały się jakie produkty należy jeść żeby być zdrowym i  dlaczego musimy się zdrowo odżywiać. Zostały zapoznane z piętrami piramidy zdrowia. Następnie nazywały produkty, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki.
  22 listopada, wszystkie panie z kuchni oraz pani intendentka - przygotowały nam na talerzach różne produkty: listki sałaty, masło, pieczywo, wędlinę, jajka i  warzywa. Po umyciu rąk, dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie ułożyły na kromkach chleba wybrane przez siebie produkty. A pomysłów na skomponowanie pysznych i kolorowych kanapek było mnóstwo. Dzięki takim zajęciom przedszkolaki kształciły w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Gabriela Czechowska