Fliharmonia

Filharmonia „Moc głosów”

W dniu 16 listopada 2016r. w naszym przedszkolu odbył się koncert edukacyjny „Moc głosów” w wykonaniu artystów Filharmonii Świętokrzyskiej. Koncert dotyczył Święta Niepodległości. Artyści zaprezentowali nam tradycyjne pieśni patriotyczne (m.in. Rozkwitały pąki białych róż, O mój rozmarynie, Przybyli ułani pod okienko, Wojenko, wojenko). Wspólnie z dziećmi zastanawiali się dlaczego i kiedy ludzie śpiewają takie utwory oraz czy głos ludzki to także instrument? Dzieci zapoznały się z podziałem głosów: głos żeński (alt-niski i sopran-wysoki) i głos męski (bas-niski i tenor-wysoki). Poznały także przyrząd podający dźwięk – kamerton. Wspólnym śpiewem przedszkolaki podziękowały gościom za niezwykłą lekcje patriotyzmu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z Filharmonią!

D.Nawrot