Koziołek Matołek w przedszkolu

WIZYTA KOZIOŁKA MATOŁKA

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką.  Rozumiejąc to i doceniając - nasze przedszkole kilka lat temu, włączyło się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W naszym przedszkolu  codziennie, w trakcie poobiedniego odpoczynku czytamy  dzieciom bajki. Staramy się też zapraszać różnych gości do głośnego czytania dzieciom. W związku z tym 18.11.2016 r. odwiedził wszystkie przedszkolaki Koziołek Matołek i przeczytał im fragment jednej ze swoich przygód. Radości było co nie miara! A głośnego: „MEE, mee!” jeszcze więcej. Nasz gość zwrócił uwagę dzieci na to, dlaczego warto czytać. Bo przecież, czytanie dzieciom już od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata i  pomaga zrozumieć siebie i innych.

Wizyta naszego sympatycznego gościa przysłużyła się też  realizacji treści zawartych w programie regionalnym, realizowanym przez najstarszą grupę – „Żabki” pt:. „Cudze chwalimy, swoje poznajemy”. Nasze przedszkolaki, z racji sąsiedztwa, często machają do Koziołka, który przechadza się wokół budynku ECB - ale tak poznać go z bliska to zupełnie inna rzecz! Koziołek Matołek to symbol Pacanowa i żaden przedszkolak, nawet najmniejszy, już to wie!

Gabriela Czechowska