11 listopada – Dzień Niepodległości

W dniu 10 listopada 2016 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Tego dnia głównym celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Każda grupa wykonała kotyliony w barwach ojczystych. Przypomnieliśmy dzieciom wygląd naszych symboli narodowych oraz wspólnie śpiewaliśmy hymn państwowy.

Mamy nadzieję, że ten dzień zapadnie  w pamięci naszych „Małych Polaków”. Pozwoli też na przekazanie tej cząstki zdobytej historii innym dzieciom. Dzięki udziałowi w tego typu zajęciach nasze przedszkolaki uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Gabriela Czechowska