Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Mamo, tato - jestem przedszkolakiem !

Pasowanie na przedszkolaka.

„Wielki dzień nas dzisiaj czeka

uroczyste PASOWANA

oficjalnie każde dziecko

przedszkolakiem dziś zostanie.”

9 listopada 2016r  pozostanie na długo w pamięci  i na fotografiach przedszkolaków  Samorządowego Przedszkola w Pacanowie oraz ich rodziców i najbliższych. Minęły dwa miesiące odkąd dzieci  po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. W tym roku jest to większość maluszków w grupie-„Krasnoludków” a także średniaków -„Muchomorków” i dwoje starszaków z grupy „Biedronek”. Chociaż początki były trudne to ta pierwsza ważna uroczystość jaką jest pasowanie na przedszkolaka zamyka etap adaptacji. Uroczystość rozpoczęła się  powitaniem przybyłych gości i wszystkich zebranych przez panią dyrektor Zdzisławę Belon. Krótka część artystyczna w wykonaniu  małych artystów była dla niektórych egzaminem, bo to pierwsze występy przed publicznością. Dzieci spisały się na medal i otrzymały gromkie brawa .Po zaprezentowaniu wierszy i piosenek  złożyły przyrzeczenie: ”zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem”. Następnie każdy nowy przedszkolak przechodził przez kolorową symboliczną bramę przedszkola, aby pani dyrektor dokonała pasowania poprzez dotknięcie  ramienia wielką czarodziejską kredką wypowiadając słowa: ”Pasuję Cię na dzielnego i wesołego przedszkolaka”. Ta wyjątkowa chwila wzbudziła wiele emocji zarówno u dzieci jak i wszystkich zebranych. Na znak przyjęcia do grona społeczności przedszkolnej  i na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy i znaczki. Odświętne stroje, kolorowe birety, wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Po części oficjalnej na dzieci i rodziców czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców za który bardzo dziękujemy oraz paniom Ewie Nowak, Ewie Kapuście  i Barbarze Żurek za przygotowanie całości uroczystości przy współpracy z panią dyrektor Zdzisławą Belon.  Dziękujemy wszystkim  za przybycie i udział w tej pierwszej ważnej dla maluchów przedszkolnej uroczystości. Pozwoliła  ona rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania umiejętności dzieci, nabytych przez dwa miesiące uczęszczania do przedszkola. Przedszkolakom  gratulujemy, życzymy dużo uśmiechu, radosnych i szczęśliwych chwil każdego dnia pobytu w  przedszkolu a rodzicom, by zawsze byli dumni ze swoich pociech.

Mamo, tato- fajnie jest być przedszkolakiem!!!

Barbara Żurek