Wycieczka "Jesień w parku" do Buska Zdroju

Jesień w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju

Dnia 29.09.2016 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Zdrojowego w Busku Zdroju. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego - parku w okresie jesieni. Przed wycieczką omówiliśmy wspólnie zasady bezpiecznego zachowania się podczas przejazdu i w parku. Po dotarciu na miejsce dzieci obserwowały roślinność parku, rozpoznawały i nazywały drzewa, podziwiały kolorystykę liści,  zbierały kasztany i liście. Kolejną atrakcją były nenufary i rybki pływające w stawie. Przedszkolaki  były zachwycone widokami i wspaniale się bawiły. Był też czas na odpoczynek, pożywne drugie śniadanie na parkowych ławkach oraz pozowanie do pamiątkowych zdjęć. Weszliśmy także do sanatorium „Marconi” i obejrzeliśmy salę koncertową. Naszym „przedszkolnym” i  niezawodnym przewodnikiem po parku, już kolejny raz, była pani dyrektor Zdzisława Belon, której serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i cenne informacje.  Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale bardzo zadowolone. Po krótkim odpoczynku uporządkowaliśmy przywiezione skarby i umieściliśmy je w naszym „kąciku przyrody”.

Gabriela Czechowska