Wycieczka do szkółki krzewów ozdobnych

KOLORY JESIENI

W SZKÓŁCE DRZEW I KRZEWÓW OZDOBNYCH W PACANOWIE

Jesień to bezsprzecznie jedna z piękniejszych pór roku. Zachwyca całą gamą pięknych kolorów, przystraja całą przyrodę, ale też kaprysi, jeśli chodzi o pogodę. Tak właśnie było 26 września, kiedy wybraliśmy się do Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych w Pacanowie. Mgła przysłoniła piękno naszej jesieni, ale na szczęście tylko z rana.  Później było już pięknie.

Celem wycieczki było poszerzenie wiadomości dzieci na temat drzew i krzewów, które możemy spotkać w parku i w lesie. Zdobyciu tych wiadomości ogromnie przysłużyli się rodzice naszego Filipka Słoty, którzy zaprosili dwie  starsze grupy przedszkolne do szkółki.  Mama Filipa, pani Magda, włożyła wiele serca w przygotowanie ciekawej pogadanki na temat drzew liściastych i iglastych oraz innych rozmaitych krzewów. A zainteresować czterdzieścioro przedszkolaków to przecież nie lada wyczyn!  Z wycieczki wróciliśmy  mądrzejsi o wiele nazw drzew liściastych i iglastych, dotykaliśmy liści, igieł, czuliśmy piękny zapach drzew. Zatem wszelkie zamierzone cele naszego wyjazdu zostały zrealizowane, a nawet o wiele więcej. Bardzo dziękujemy Państwu: Magdalenie i Wojciechowi Słotom za zaproszenie.

Gabriela Czechowska