Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

„ Dzisiaj w przedszkolu gwar i gadanie,
dzisiaj starszaków jest pożegnanie.
Czas uścisnąć sobie ręce,
I pożegnać najgoręcej.”

POŻEGNANIE STARSZAKÓW

Po roku wypełnionym pracą oraz realizacją przygotowanych przedsięwzięć i dodatkowych programów, nadszedł wreszcie czas na zasłużony odpoczynek! Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają zawsze na wakacje, czas upragnionego lenistwa, bez nadmiaru obowiązków i porannych pobudek!

24 czerwca cała społeczność przedszkolna wraz z rodzicami zebrała się w budynku ECB, aby podziękować za miniony rok. Było miło i wzruszająco, zwłaszcza gdy najstarsza grupa „Biedronki” żegnała się z nauczycielami, pracownikami przedszkola oraz młodszymi kolegami. Przygotowany montaż słowno- muzyczny, przygotowany pod kierunkiem p. E. Kapusty zawierał w sobie wzruszające wiersze, piękne piosenki i podziękowania oraz szczyptę humoru! Następnie młodsze grupy złożyły życzenia samych sukcesów w podejmowaniu obowiązków szkolnych odchodzącym do szkoły „Biedroneczkom”. A potem pożegnały się z przedszkolem na czas wakacji i obiecały wrócić wypoczęte i radosne! Pani dyrektor Zdzisława Belon życzyła wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom bezpiecznego wypoczynku, a Radzie Rodziców podziękowała za troskę i okazywaną pomoc w ciągu całego roku szkolnego. Spotkanie zakończył wesoły „wężyk” tańczących przedszkolaków, rodziców i nauczycieli w rytm piosenki pt.: „Wakacji czas”. Wręczone dyplomy, jak zawsze, symbolizowały zakończenie kolejnego etapu w życiu dzieci.

Gabriela Czechowska