Dzieci Świata

„ (… ) Kiedy człowiek ma sześć lat chce poznawać cały świat! Chce się bawić, nie marudzić, chce poznawać różnych ludzi!”- takimi słowami w dniu 11  maja 2016 r. starszaki rozpoczęły przedstawienie  pt. „ Dzieci świata”. Widowisko przygotowały dzieci z grup : „Biedronki” i „Żabki” pod kierunkiem swoich wychowawczyń podsumowując zarazem realizowane w ciągu roku szkolnego programy : „Kolorowy Świat” i  „Witaj Europo w naszym przedszkolu”. Celem obydwu programów było wzbogacenie wiedzy dzieci nie tylko na temat własnego kraju, ale wybranych krajów UE, rozumienie i akceptowanie odmienności innych ludzi oraz budzenie zainteresowania elementami środowiska przyrodniczego na różnych kontynentach. Ruszyliśmy zatem w długą podróż! Zwiedziliśmy Azję, Amerykę, Grenlandię i niektóre kraje europejskie. Dzieci dowiedziały się różnych ciekawych informacji o ludziach mieszkających np. w Anglii, we Włoszech czy Szwecji. Nie bez znaczenia był także pokaz mody, prosto z paryskich wybiegów mody ( kolekcja: „Wiosna – lato 2016”)! Natomiast dzieci z naszego kraju, piękne pary krakowskie, zatańczyły krakowiaka. Narratorzy przypomnieli prawa dzieci, które obowiązują na całym świecie. Taniec do piosenki pt.: „Dzieci są różne” zakończył przedstawienie. Mamy nadzieję, że „wędrówka” po tylu krajach spodobała się naszym młodszym kolegom i dostarczyła im ciekawych informacji.

G.Czechowska, E.Kapusta